شما اینجا هستید

دسته‌بندی نشده » از رسانه‌های معاند فارسی زبان در مجامع بین المللی شکایت می‌کنیم

به گزارش خبرنگار روجا نیوز، محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه نشست افتتاحیه مجمع عمومی سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه در تهران افزود: ایران در مقابل القائات و فضاسازی‌های رسانه‌ای دشمن منفعل نیست.

وزیر ارشاد اضافه کرد: امروز تهدیدات رسانه‌ای منحصر به ایران نیست و می‌تواند هر ملت مستقل و آزادی را در هر گوشه‌ای از جهان تهدید کند.

اسماعیلی ادامه داد: صدای رسای آنها در برابر زورگویان جهانی و یا در خدمت ظالمان و زورگویان و پنجه ای برای فشار دادن گلوی حق طلبان قدرتی است که هم می تواند پاسدار حقیقت و صداقت باشد و هم دستگاه دروغ سازی و باطل نمایی، هنگامی که رسانه با قطب های قدرت و ثروت جهانی پیوند می خورد دیگر نمی توان از آن انتظار بازنمایی حقیقت و انتظار راستگویی و حق طلبی داشت و نیز دیگر نمی توان آن را وسیله ای برای آزادی و سعادت بشر دانست.

وی گفت: رسانه آن هنگام قدرتی را می بخشد که از انحصار قدرتمندان و ثروتمندان عالم رها شود . رسانه آن هنگام در خدمت آزادی ملت ها خواهد بود که ابزاری برای پیشبرد سیاست های قدرت های سلطه گر جهانی نباشد.

اسماعیلی افزود : رسانه آن هنگام برای ما ملت های مستقل جهان قابل اعتماد و قابل پذیرش خواهد بود که شریک فریب کاران و دروغ گویان جهانی نباشد.

وی گفت: امروز بسیاری از کشورهای مستقل جهان قربانی هجوم تروریسم رسانه ای قدرت های سلطه شده اند. این تروریسم رسانه ای نه تنها هویت و فرهنگ و استقلال کشورها را هدف قرار داده است بلکه آشکارا به دنبال ترویج خشونت، تفرقه و ناامنی در میان ملت های مستقلند.

اسماعیلی افزود : رسانه هایی که آشکارا خشونت را ترویج می کنند، آشکارا بر آتش اختلافات مذهبی و فرقه ای می دمند و آشکارا کینه و دشمنی را تبلیغ می کنند حق ندارند خود را منادی آزادی و عدالت رسانه ای معرفی کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : جمهوری اسلامی ایران ، رسانه را قدرتی برای بیان حقیقت و گسترش رفاه و برابری و آزادی برای همه مردم جهان می داند. جمهوری اسلامی مفتخر است که همواره پشتیبان رسانه های مردمی، حق طلب و آزاداندیش بوده و گسترش دانش رسانه ای در میان عموم مردم را از جمله سیاست های راهبردی خود قرار داده است.

اسماعیلی افزود: امروز ملت بزرگ ایران با داشتن سطح بالای بلوغ سیاسی و سواد رسانه ای در میان ملت های منطقه و جهان توانسته است در برابر انواع تهاجمات رسانه ای مقاومت و از هویت و استقلال و آزادی خود دفاع کند.

وی افزود: بسیار امیدوارم که این مجمع بتواند توانمندی ملت ها برای مقابله با جریان سازی یکسویه خبری را افزایش دهد. بسیار امیدوارم که این مجمع فرصتی برای گسترش و تبادل تجربیات حرفه ای رسانه ای میان کشورها و ملت های عضو باشد و کشورهای عضو این مجمع که بیش از نیمی از قدرت اقتصادی جهان را در اختیار دارند بتوانند قدرت رسانه ای خود را نیز به همین میزان افزایش و به جهان یک قطبی رسانه ای پایان دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بار دیگر حضور شما را در جمهوری اسلامی ایران خوشامد می گویم و امیدوارم که این سفر و این جلسه نتایج خوبی برای همه ما به همراه داشته باشد. امیدوارم حضور شما در تهران فرصتی برای بیان و انتقال حقایق جمهوری اسلامی ایران به مردم منطقه و جهان باشد. حقیقتی به نام ۴۴ سال مقاومت و پایداری در برابر انواع تهاجمات نظامی، اقتصادی و رسانه ای، حقیقتی به نام پیشرفت و توسعه همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم های ظالمانه اقتصادی.

هجدهمین مجمع عمومی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اَوانا) از اول تا چهارم آبان در تهران درحال برگزاری است.

خبرنگار: رجا معالی

 

 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |