شما اینجا هستید

استانها » جراحی اقتصادی یارانه ها را عدالت محور کرد

معاون اول رییس جمهور با بیان این که دولت سیزدهم، دولت مردمی است، گفت: این اعتقاد وجود دارد که باید اقتصاد را به دست مردم بدهیم و اگر مدیریت را به دست مردم بدهیم محدویت مالی، مدیریتی و ایده پیدا نمی کنیم .

مخبر ادامه داد: دولت سیزدهم این موفقیت را در کارنامه فعالیت خود دارد که نزدیک به  ۶۰ میلیارد دلار از طریق دیپلماسی اقتصادی، منطقه ای تبادلات اقتصادی و تجاری کشور را افزایش داده است .

معاون اول رییس جمهور با بیان این که در بحث سرمایه گذاری، اشتغال، ریشه کنی فقر و ایجاد عدالت برنامه ریزی های خوبی در کشور انجام شده است،گفت: در حال حاضر روز به روز روند  تورم در کشور کاهش می یابد و کاملا در اجرای تحول اقتصادی پیش بینی های لازم انجام شد و ثبات قیمت و کنترل تورم  در کمتر از سه ماه  اتفاق افتاده است .

مخبر همچنین به فعالیت ها و اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم در بخش اشتغال خانگی اشاره و تصریح کرد : بخش اشتغال خانگی از شرکت های دانش بنیان و خرد استفاده کردیم برای آنها مدت تعیین کردیم و برای مسکن هم برنامه ریزی انجام شده است .

معاون اول رییس جمهورتصریح کرد که در این دولت روزهای سختی را گذراندیم و در شرایطی این دولت را تحویل گرفتیم که شرایط عادی نبود، اما به رغم این مسائل توانستیم به موفقیت های خوبی دست یابیم و  افزود : هم اکنون سه پالایشگاه۳۰۰ هزار بشکه ای در کشور در حال ساخت است که با بهره برداری از آنها روند توسعه کشور  هموارتر خواهد شد .

مخبر در خصوص چالش کم آبی تصریح کرد که از چند جبهه برای رفع چالش کم آبی در استان اقداماتی در حال انجام است و افزود: برای پنج خط برای انتقال آب پیش بینی شده که یک خط آن بزودی افتتاح می شود .

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت فروش ۳۵ میلیارد دلاری نفت کشور تصریح کرد: استان های شمالی۷۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات دارند که باید برای شکوفایی آن تلاش کنیم.

وی از وجود ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر دسترسی به دریا به عنوان بخشی از ظرفیت کشور نام برد و گفت : برای تحقق گردشکری ساحلی در استان های شمالی قدامات لازم صورت گیرد.

معاون اول رییس جمهور اذعان داشت که ظرفیت های اقتصادی در کشور بسیار چشمگیر است و گفت: جوانان مازندران هم دارای ایده  های بسیار ارزنده هستند.

مخبر در خصوص بیکاری تصریح کرد که باید استانداران به صورت منطقه ای برای گره گشایی از مشکلات مردم تلاش کنند و اگر تلاش ها ادامه یابد به طور حتم نرخ بیکاری در کاهش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: تداوم تلاش مسوولان منجر به کاهش بیکاری خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه خط قرمز این دولت معیشت مردم است ، افزود : ما در این دولت روزهای سختی را گذراندیم و در شرایطی این دولت را تحویل گرفتیم که شرایط عادی نبود، اما به رغم این مسائل توانستیم به موفقیت های خوبی دست یابیم.

وی گفت که اساسا به لحاظ تاریخی کشور دچار تورم ۵۰ ساله و ناترازی مستمر بود  و افزود: وضعیت بانک ها، ارزش پول ملی، بیکاری همچنین سرمایه گذاری هم کاهش یافت و ما با این شرایط دولت را تحویل گرفتیم .

مخبر ادامه داد : دولت در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که فروش نفتی نداشتم و آنقدری هم که می فروختیم نمی توانستیم ارز آن را بگیریم و کالاهای اساسی ما در مرز قرمز جدا نگران کننده قرار داشت و تورم بالای ۵۰ درصد داشتیم.

وی با بیان این که حتی پول پرداخت دستمزدها را نداشتیم، اما با تلاش دولت تمام این مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

مخبر ادامه داد که قبلا تلاش می کردند در مذاکرات در حالت ضعف مقابل غربی ها  بنشینند و حتی در دوره ای مذاکرات را به عقب انداختیم تا تمام مشکلات را برطرف کنیم و افزود: امروز کالاهای اساسی در موارد حساس بالای ۱۲۰ درصد است و کارهای بزرگی انجام شد که دشمن هم توقع نداشت این پیشرفت ها حاصل شود .

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: من به آینده کشور بسیار امیدوار هستم  و این دولت از دولت هایی خواهد شد که بهترین عملکرد را خواهد داشت.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی استانداری مازندران، در سفر یکروزه معاون اول رییس جمهور به صورت همزمان ۹۳۵ طرح هفته دولت استان افتتاح و به بهره برداری می رسد که برای این طرح‌ها، چهارهزار و ۴۷۳ میلیارد تومان هزینه شده است و با افتتاح آنها یکهزار و ۵۳۹  مشغول به کار می شوند.

بنابراین گزارش در این سفر افتتاح عملیات بهسازی و نوسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دولت در مازندران، طرح آبرسانی به حدود ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت شهرهای بابل، امیرکلا، هادی‌شهر و بابلسر پس از انتظار ۱۳ ساله به بهره برداری می رسد.

خبرنگار: رجا معالی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |