شما اینجا هستید

ایران » رییس جمهور: روز قدس نویدبخش آزادی قدس و نابودی رژیم جعلی صهیونیستی است
گروه : ایران , سیاسی

به گزراش روجا نیوز، سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در بیست و هفتمین آیین ملی تکریم از خادمان قرآن کریم که در حاشیه اختتامیه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم  در مصلی بزرگ امام خمینی (‌ره) تهران برگزار شد، با قدردانی از وزیر ارشاد و عوامل برگزاری نمایشگاه قرآن کریم که بعد از ۲ سال وقفه به دلیل شرایط کرونایی برپا شده، گفت: انسانیت و حیات طیبه در پرتو آموزه‌های قرآنی شکل می‌گیرد و انسان با درک معارف قرآنی به قله‌ها می‌رسد.

رییس جمهور افزود: امکان هدایت تکوین در همه وجود دارد و خداوند ابزار شناخت و معرفت را در اختیار همه قرار داده است. اما برخی با جهد و تلاش برای درک معارف قرآنی به تعالی می‌رسند و همگان امکان بهره‌مندی از هدایت‌های قرآنی را ندارند.

رییس جمهور گفت: قران کتاب هدایت ماست و ظرفیت هدایت همه را دارد. اما کسانی از این ظرفیت بهره‌مند می‌شوند که در سایه تربیت قرآنی و تعالیم پیام اعظم و اهل بیت عصمت و طهارت، تمایلات عالی نفسانی را  در خود احیا می‌کنند.

جامعه اسلامی، دولت اسلامی، نظام اسلامی و تمدن اسلامی در پرتو هدایت‌های قرآنی شکل می‌گیرد

رییس قوه مجریه با  ذکر این نکته که امروز جامعه بشری و فرهنگ، اقتصاد و سیاست بیش از همه زمان‌ها نیازمند هدایت‌های قرآنی است. رییس جمهور افزود: جامعه اسلامی، دولت اسلامی، نظام اسلامی و تمدن اسلامی در پرتو هدایت‌های قرآنی شکل می‌گیرد.

رییس جمهور، امام خمینی (ره) را احیاگر قرآن در عصر حاضر معرفی کرد و گفت که مقام معظم رهبری به عنوان جانشین خلف بنیانگذار جمهوری اسلامی در همه سال‌های گذشته به قرآن و قرائت و فهم این کتاب کامل و همچنین رونق دادن به موسسات و تروج فرهنگ قرآنی و تشویق و ترغیب نسل جوان و نوجوان در این مسیر تلاش فراون کردند.

رییس جمهور به حضور ۳۳ حافظ کل قران کریم در یک روستا اشاره کرد و گفت که این افتخار در پرتو تلاش‌ها و توجهات مقام معظم رهبری به فرهنگ قرآنی بدست آمده که این رویکرد ایشان برای همگان درس آموز است.

دکتررییسی امیدافرینی در جامعه را امری بسیار مهم و از وظایف کارگزارن نظام دانست و تاکید کرد که امیدآفرینی در پرتو  معارف و آیات نورانی قرآن و دل دادن به آن امکان پذیر است.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش از روز قدس به عنوان یادگار ارزشمند امام راحل یاد کرد و با اشاره به تاثیر نیروهای مقاومت از معارف قرآنی گفت: اگر مجاهدان فلسطینی ابتکار عمل در میدان را دارند در پرتو آموزه های قرآن است وگرنه ساز و برگ نظامی و امکانات در آن سو قرار دارد.

وی افزود: امروز وقتی از یک جوان فلسطینی، یمنی، لبنانی و افغانستانی سوال می شود که امید و انگیزه جهاد را از کجا بدست آورده، آموزه های قرآنی را منشاء امید و انگیزه معرفی می‌کند و دلخوش به قرآن است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه یاری کنندگان دین خدا مشمول عنایات و حمایت خدا قرار می گیرند، گفت: سخنگوی کاخ سفید به طور رسمی اعلام کرد که در فشارهای حداکثری به ملت ایران شکست مفتضحانه خورده‌ایم و این شکست ثمره ایستادگی در پرتو آموزه های قرآن بوده است.

 

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |