شما اینجا هستید

اقتصادی » موافقت گمرک روسیه با پیشنهاد ایران برای پلمب الکترونیک کامیون‌های تجاری
گروه : اقتصادی

به گزارش خبرنگار روجا نیوز، مهدی صفری روز سه شنبه در همایش تجاری ایران و روسیه با بیان این که با اجرایی شدن این طرح کامیون‌های ایرانی بعد از پلمب بدون بازگشایی و لمس کالا در گمرک روسیه به مقصد می‌رسند که این شیوه یک گام از گمرک سبز بالاتر است گفت: دو کشور را به تجارت آزاد نزدیک‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به مذاکرات روسای جمهور دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی، گفت: نتیجه این گفت‌وگوها به تجارت پنج میلیارد دلاری در گام نخست رسیده است که با سفر وزرای مربوطه توافقات خوبی به دست آمد که زمان آن رسیده تا نتیجه این توافقات را مشاهده کنیم.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌ها در بخش حمل و نقل دریایی در دریای خزر و سیاه، گفت: دو کشور اقدام سریعی در این زمینه نکرده‌اند و فقط به طور موقت چند کشتی برای حمل کانتینر خریداری شد؛ اما چند بانک برای خرید کشتی در دریا خزر به این مسیر وارد شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خطوط هوایی میان دو کشور به طور نامحدود فعالیت می‌کند، تصریح کرد: در ماه بیش از ۸۰ پرواز در تردد می‌کند که برای توسعه روابط بسیار مهم است؛ فعالیت‌های گمرکی و توسعه حمل و نقل بسیار مهم است و اگر این دو مهم نباشد، توسعه روابط به بن‌بست خواهد رسید.

صفری ادامه داد که بهبود حمل و نقل در توسعه روابط تجاری مهم است و افزود: برای کریدور شمال جنوب جلسات چند جانبه‌ای برگزار شده تا در جهت رفع مشکلات در بخش راه آهن اقدام شود و تعرفه‌های راه آهن از روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری اسلامی به ثبات برسد.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |