شما اینجا هستید

اقتصادی » الزام دستگاه‌ها برای حذف ۲۴۰۰ شرط از مقررات داخلی
گروه : اقتصادی

به گزارش روجا نیوز، سیدامیر سیاح در خصوص مصوبات صنفی هیأت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار اظهار کرد که یکی از مهم‌ترین اقداماتی که توسط دبیرخانه این هیأت انجام شد، پروژه پاکسازی شرایط دشوار از مجوزهای مصوب هیأت بود که از شهریورماه امسال تاکنون رخ داده است وافزود: این پاکسازی انجام شد و خروجی آن کشف حدود ۲ هزار و ۵۰۰ شرط دشوار بود.

رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: از حدود ۲ هزار و ۵۰۰ شرط دشوار، ۲ درصد پشتوانه قانون و ۴ درصد پشتوانه مصوبه هیأت وزیران دارد؛ همچنین بیش از ۹۰ درصد آن مقررات داخلی دستگاه‌هاست که هیأت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار تصویب کرد که همه دستگاه‌ها باید ظرف مدت کوتاهی مقررات داخلی‌شان را اصلاح کنند.

سیاح گفت: به این ترتیب یک پالایش طوفانی، بزرگ و اساسی روی صدور مجوزهای این دستگاه‌ها اتفاق می افتد و تا اول آذر ماه نیز به دستگاه‌ها مهلت داده شده که این کار را انجام دهند و اگر انجام ندهند، این هیأت درگاه ملی مجوزها را موظف کرده است که این شروط را پاک کند و دستگاه‌ها اجازه نداشته باشد این شرط‌های اضافی را از متقاضیان بخواهند.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی را که با درگاه ملی مجوزها لینک نشده‌اند، به دستگاه‌های نظارتی ارجاع داده‌ایم. البته مواردی که به دستگاه قضائی ارجاع داده می‌شود بیشتر برای دستگاه‌هایی است که از متقاضیان شرط اضافه طلب کنند.

سیاح افزود: آنهایی که هنوز به درگاه متصل نشده‌اند مانند وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه و چند مورد از مجوزهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ورزش و جوانان که به طور ناقص متصل شده‌اند را دستگاه‌های نظارتی بررسی خواهند کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |