شما اینجا هستید

فرهنگی » مسابقات سراسری قرآن کریم امسال در اهواز برگزار شود
گروه : فرهنگی

به گزارش روجا نیوز، حمید مجیدی مهر، روز دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که قرار است دی ماه امسال در اهواز برپا شود،گفت:سازمان اوقاف و امور خیریه براساس افق تعریف شده باید سهم موقوفات قرآنی را از ۱.۹ درصد به چهار درصد برسانیم که در آن صورت شاهد تحول مهمی در حوزه قرآن و معارف قرآنی در کشور خواهیم بود.

رییس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه در حوزه قرآن باید همه دستگاههای اجرایی و اداری پای کار آیند افزود:در جایی که رهبر معظم انقلاب در حوزه معارف قرآنی و مسابقات قرآن بسیار حساس و پیگیر هستند حجت برای ما تمام است.

مجیدی مهر گفت: امسال مسابقات سراسری قرآن با توجه به فتنه انگیزی اخیر از اهمیت و حساسیت بیشتری نسبت به سال های گذشته برخوردار است.

رییس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد که ۷۴ درصد موقوفات کشور مربوط به حضرت سیدالشهدا(ع) است که اوقاف کشور، در اربعین امسال بخش مهمی از درآمد موقوفات را طبق نیت واقفان در این راه هزینه کرد.

 

مردم و خیران را باید به سمت موقوفات قرآنی سوق دهیم

مجیدی مهر ادامه داد که ما در حوزه موقوفات قرآنی خوب عمل نکردیم و باید مردم و خیران را  به سمت موقوفه‌های قرآنی سوق دهیم.

وی گفت: تنها ۱.۹ کل موقوفات کشور در حوزه قرآنی است.

 

پناهگاه اصلی و نهایی ما در فتنه‌ها قرآن است

رییس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ادامه این نشست که در استانداری خوزستان برگزار شد قرآن را پناهگاه اصلی و نهایی ما در فتنه ها و فتنه انگیزی ها دانست و گفت: در اتفاقات اخیر شاهد توهین به ساحت مقدس قرآن کریم بودیم که قلب همه ما را به درد آورد و آن چیزی که زخم قلب همه ما را عمیق‌تر کرد شهادت جمعی از زایران و نمازگزاران حرم شاهچراغ(ع) بود.

وی افزود: برگزاری مسابقات قرآن را باید به عنوان یک ابزار محکم و بیرق در برابر جریان ضد فرهنگی و ضد اسلامی در دنیا برافراشته کنیم.

مجیدی مهر با بیان اینکه نباید با قرآن به صورت صوری برخورد کرد گفت: اهمیت قرآن به قدری بالا است که باید همه پای کار آیند چون این مسابقات متعلق به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |