شما اینجا هستید

اقتصادی » بسته حمایتی دولت از فعالان اقتصادی برای جبران قطعی اینترنت بزودی ابلاغ می‌شود
گروه : اقتصادی , ایران

به گزارش خبرنگار روجا نیوز، سید احسان خاندوزی در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به ناامنی‌های اجتماعی هفته های گذشته گفت: لطمات وارد شده به بخش های اقتصادی باید به رسمیت شناخته شوند زیرا امنیت کسب و کار و سرمایه گذاری، شاخص‌های مختلف اقتصادی و معیشت مردم شامل فعالان بخش حقیقی اقتصاد، تجار و اصناف را تحت تاثیر قرار می دهد.

خاندوزی افزود: دولت خواستار بازگشت آرامش وضعیت اقتصادی است تا لطمات وارد شده به بخش های مختلف جبران شود، به همین دلیل بسته‌های حمایتی از فعالان اقتصادی تهیه شده که در صورت تأیید از سوی مراجع ذی صلاح اجرایی خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امنیت کسب و کار و سرمایه گذاری مورد تفاهم دولت و بخش خصوصی است و بر همین اساس به دنبال بازگشت آرامش و امنیت به این بخش هستیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه کسب و کارهای بزرگ به دلیل قطعی اینترنت دچار آسیب شده اند گفت: بر اساس سهم حوزه آی تی در جی دی پی کشور، هر ساعت قطعی اینترنت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به اقتصاد ضرر وارد می کند.

حسین سلاح ورزی با اشاره به اینکه فیلترینگ استفاده از وی پی ان را ۳۰ درصدی افزایش داده است، خاطرنشان کرد: نه تنها کسب و کارهای کوچک بلکه فعالیت های بزرگ با محدودیت اینترنت آسیب دیده اند زیرا تکی توان تجار خارجی را مجبور به استفاده از پیام رسان های داخلی کرد.

وی ادامه داد که معیشت حدود ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور که محصولات خود را به صورت آنلاین عرضه می‌کردند، دچار خطر شده و ادامه این شرایط مهاجرت نخبگان و استارتاپ ها را افزایش و سرمایه گذاری را کاهش می دهد.

خبرنگار: رجا معالی

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |