شما اینجا هستید

استانها » بازگشت ورزشگاه وطنی به مدار فوتبال ایران

قدیمی‌ترین ورزشگاه مازندران که طی سال‌های اخیر به دلیل فرسوده بودن امکانات و زیرساخت‌ها همواره با چالش‌هایی مواجه بود، همزمان با دومین روز هفته دولت پس از تکمیل عملیات بهسازی و نوسازی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و حضور تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی، چهره‌های ملی و هزاران هوادار نساجی یک بار دیگر به فضای فوتبالی کشور برگشت.  آخرین باری که تیم فوتبال نساجی در ورزشگاه شهید وطنی حضور یافت روز سوم مرداد ۱۴۰۰ بود که دیدار هفته بیست‌ونهم لیگ بیستم با استقلال تهران برگزار شده بود.

این ورزشگاه که عملیات بهسازی و نوسازی آن از ۱۹ مرداد آغاز شده بود، طی یک سال اخیر با صرف هزینه‌ حدود ۷۰ میلیارد تومانی بخش دولتی به شرایط مناسب زیرساختی و تجهیزاتی رسید و اکنون به عنوان یک ورزشگاه مجهز و با کیفیت برای برگزاری مسابقات خانگی نساجی در اختیار این باشگاه قرار گرفت.

تعویض چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر از چمن مصنوعی به چمن طبیعی یکی از مهم‌ترین مطالبات کادر فنی و مدیریتی و هواداران این تیم طی سال‌های اخیر بود که اکنون این مطالبه محقق شده و نساجی از این پس روی چمن با کیفیت ورزشگاه شهید وطنی از حریفان میزبانی خواهد کرد.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، علاوه بر ایجاد سیستم باکیفیت آبرسانی و محافظت از چمن که در این ورزشگاه به کار گرفته شده، یکی از ویژگی‌های مهم زمین چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر در نظر گرفتن خزانه چمن برای این زمین است.

حسن رنگرز به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از الزامات نگهداری مناسب زمین چمن، داشتن خزانه برای پشتیبانی چمن ورزشگاه است. خوشبختانه با تزریق اعتبارات دولتی خزانه چمن ورزشگاه شهید وطنی هم ایجاد شد. زمینی به مساحت تقریبی دو هزار متر مربع در کلاگرمحله تهیه شد و در اختیار قرار گرفت تا به عنوان خزانه چمن ورزشگاه شهید وطنی زیر کشت قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: خزانه چمن ورزشگاه شهید وطنی با ۲۵ میلیارد ریال هزینه ایجاد شد تا در طول فصل نگرانی بابت ترمیم چمن وجود نداشته باشد. ضمن این که همه تجهیزات و ماشین‌آلات مربوط به نگهداری چمن برای ورزشگاه شهید وطنی خریداری شده است.

با توجه به در نظر گرفتن برخی الزامات از سوی فدراسیون فوتبال برای ورزشگاه‌های میزبان مسابقات لیگ برتر و همچنین احتمال حضور نساجی در لیگ قهرمانان آسیا، در عملیات نوسازی و بهسازی ورزشگاه شهید وطنی علاوه بر کاشت چمن طبیعی، اجزای دیگر ورزشگاه نیز بهسازی شد. سیستم نور، ایجاد پیست تارتان، تعویض و بهسازی نیمکت‌ ذخیره‌ها، بهسازی زیرساخت‌های رفاهی، ساخت سکوی جدید در ضلع غربی ورزشگاه برای افزایش ظرفیت حضور هواداران، بهسازی جایگاه تشریفات و جایگاه خبرنگاران، بهسازی و نوسازی رختکن تیم‌ها و برخی اجزای دیگر ورزشگاه نیز در این بازسازی که با نگاه ویژه دولت سیزدهم به سرانجام رسید به شرایط مناسب و حرفه‌ای تغییر وضعیت داده‌اند.

ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که آشیانه اصلی نساجی محسوب می‌شود از مرداد سال گذشته برای تعویض چمن مصنوعی و کاشت چمن طبیعی به کارگاه عملیات عمرانی تبدیل شد و با وجود برخی وعده‌ها مبنی بر تکمیل تا پایان نیم‌فصل نخست، عملیات اجرای آن با کندی پیش رفت.

۲۰ اسفند پارسال که رئیس‌جمهور همراه با اعضای هیئت دولت به مازندران سفر کرد در نشست خبری پایان سفر، خانه‌به‌دوشی نساجی را مورد انتقاد دانست و دستور داد که ورزشگاه خانگی این تیم حداکثر طی چهار ماه تکمیل شود. تأکیدی که سبب شد از چند روز بعد عملیات اجرایی مربوط به آماده‌سازی زمین برای کاشت چمن با سرعت بیشتری انجام شود.

استاندار مازندران نیز از اوایل فروردین امسال کارگروه ویژه اتمام عملیات بهسازی ورزشگاه شهید وطنی را تشکیل داد و با سپردن مسوولیت این کارگروه به احمد ثلاثی دستیار ویژه خود، این پروژه را وارد فاز جدیدی کرد. آماده‌سازی بستر ورزشگاه شهید وطنی برای کاشت بذر چمن با کیفیت نیمه نخست خرداد امسال پس از انجام فرآیندی طولانی به پایان رسید و در نهایت ۱۸ خرداد و با بذرپاشی نمادین توسط دستیار ویژه استاندار مازندران و مدیرکل ورزش و جوانان، کاشت مکانیزه بذر نیز انجام شد.

نساجی هیچ یک از مسابقات فصل گذشته فوتبال کشور در لیگ برتر و جام حذفی را نتوانست در قائمشهر برگزار کند و پس از یک فصل خانه‌به‌دوشی، هواداران این تیم حالا لحظه‌شماری می‌کنند که دوباره در شهر خودشان در مسابقه نساجی و ملوان که امشب از سری مسابقات هفته سوم لیگ برتر تیم محبوب‌ مازندرانی‌ها را تشویق و حمایت کنند.

نساجی از ساعت ۲۰ روز پنجشنبه ۳ شهریور باید سومین مسابقه فصل جاری لیگ برتر را در ورزشگاه شهید وطنی مقابل تیم ملوان انزلی برگزار کند و عملا این مسابقه حکم بازی افتتاحیه پروژه بهسازی و نوسازی یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های ایران را خواهد داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری روجا نیوز | خبری |سیاسی | اقتصادی | اجتماعی | بین الملل |